Inov-8 X-TALON 230 (P) grey/teal

Inov-8 X-TALON 230 (P) grey/teal

NOVINKA ODPORÚČAME

Špičková topánka pre prekážkové behy, orientačný beh, krosy a technické trialy

120 €

130 € Zľava 10 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Inov-8

Keď prišiel v roku na trh X-TALON 212, bola to revolúcia. Ľahká topánka, flexibilná a vnímavá medzipodrážka a podošva s veľmi agresívnym dezénom. Pre všetkých priaznivcov orientačného behu, fellrunningu, prekážkových behov a ťažkého technického trailu tak vznikla nová kategória bežeckej obuvi - offroad. Z 212ek sa stal etalón offroadovej topánky, ktorým sa inšpirovala celá rada ďalších výrobcov. Dnes, po 10 rokoch produkcie 212ek pri príležitosti 15 rokov existencie INOV-8 prichádza nová evolúcia, X-TALON 230.

Prvou zásadnou inováciou je zmes podošvy, tzv. STICKY GRIP (nejedná sa o graphene). Podarilo sa nám vytvoriť novú zmes gumy, ktorá na základe všetkých testov ukazuje výrazne lepšie kontaktné vlastnosti v rôznom prostredí. Celkom 43 rôzne tvarovaných a rozmiestnených štupľov má výšku 8 mm. Fantastický kontakt na mäkkom povrchu umocní špičková flexibilita a propriocepcia.

Medzi podošvu a medzipodrážku sme vložili tenký syntetický polymér, meta-plate, ktorý vďaka svojej konštrukcii kopírujúcej tvar plantárnej fascie, ochráni chodidlá pred prerazením o ostré kamene. Meta-plate neobmedzuje flexibilitu ani vnímavosť, je tu vložený len pre ochranu chodidiel. Medzipodošva PowerFlow + so sklonom päta-špička 6mm ponúka skvelú propriocepciu, agilitu, okamžitú odozvu na terén a vďaka meta-plate sa použitie tejto topánky posúva tiež viac do ťažkého a technického trailu. Zvršok je napnutý na úzkom kopyte precision.

Využitie: 80% trail, 20% cesty. Špičková topánka pre offroad, prekážkové behy, orientačný beh, fellrunning, krosy a technické trialy. Vnímavý bežec ocení hravosť tejto topánky.

Výška medzipodošvy v päte 13 mm
Výška medzipodošvy v špičke 7 mm
Drop 6 mm
Výška štupľov 8 mm
Vkladacia stielka 3 mm

Táto stránka používa cookies. Viac info