Inov-8 X-TALON G 235 W

Inov-8 X-TALON G 235 W

Špičková topánka pre prekážkové behy, orientačný beh, krosy a technické trialy

159 €

165 € Zľava 6 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Inov-8

Bežecká obuv Inov-8 X-Talon G 235 - orange/black Legendárny model X-TALON prichádza v zbrusu novom prevedení a je lepší, ako kedykoľvek predtým. Vzhľadom k historickým úspechom tohto konceptu sa takéto tvrdenie zdá byť veľmi odvážne, ale variant G 235 má potenciál splniť aj tie najväčšie očakávania.

Základ topánky je stále rovnaký - Rokmi preverená podošva s agresívnym 8mm gripom, na ktorú sa môžete spoľahnúť aj v tom najnáročnejšom teréne. Samozrejmosťou sú vynikajúce samočistiace schopnosti a stopercentný záber vo všetkých smeroch. Jediným slabým miestom tejto podošvy bola životnosť pri behu po tvrdom povrchu. Vďaka grafenu ale odpadá aj tento posledný nedostatok nového X-TALON G 235 sa môžete tešiť na výrazne lepšiu životnosť pri zachovaní priľnavosti.

Zásadné zmeny nebolo potreba vykonávať ani v oblasti tlmenia. Drop je tradičných 6 milimetrov a tlmiaca vrstva dosahuje pod pätou mohutnossť 13 milimetrov. Kľúčové vlastnosti sú ohybnosť a vnímavosť bez negatívneho dopadu na komfort a ochranu chodidla.

To najdôležitejšie prichádza na záver. Zvršok použitý u X-TALON G 235 je od základu prepracovaný s dôrazom na výrazne vyšší komfort. Vzhľadom k tomu, že táto topánka je určená pre beh v tom najnáročnejšom prostredí ale nesmie chýbať vysoká miera ochrany a odolnosti, na akú môžete byť u X-TALON zvyknutí z predchádzajúcich modelov. Primárnym materiálom tak zostáva prakticky nezničiteľný balistický nylon doplnený o gumovú ochrannú kryjúcu prsty a strednú časť topánky.

Zvršok je napnutý na úzkom kopyte šírky 2 (precision fit), čo síce obmedzí priestor pre vašu priečnu klenbu a prsty, ale o to lepšie majú topánky ovládateľnosť pri behu vo vysokej rýchlosti a v technicky náročnom teréne. Hlavným rozdielom oproti predchádzajúcim modelom je použitie jemnejšej tkaniny z vnútornej strany zvršku. Po obutí tak nebudete chcieť uveriť, že máte na nohách stabilnú a odolnú offtrailovou špeciálku.

Pohodlie ale v žiadnom prípade nesmie kompromitovať funkčné vlastnosti celej topánky. Materiály použité pre stavbu zvršku sú tak maximálne odolné a nenasiakavé, aby sa topánky dali bez problémov používať aj v mokrom prostredí.

Vlastnosti:
- Typ došľap: Neutrálny
- Typ bežeckej obuvi: Pretekárska
- Typ povrchu - beh Terén - trail
- Úprava obuvi: Priedušná
- Modelový rad Inov-8 X-Talon
- Šírka topánky: Úzka
- Tlmenie: Nízke tlmenie
- Drop: 6 mm
- Technológie: G-Grip

Táto stránka používa cookies. Viac info