Výprava SR sa vrátila z Györu s 10 kovmi, Hanzel: "Sme nadšení"

Pridané: 30.7.2017 22:00:00

30 Júl 2017

Bratislava 30. júla (TASR) - Celková bilancia Slovenska na XIV. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Györi je jedna zlatá, 4 strieborné a 5 bronzových medailí v súťažiach v rýchlostnej kanoistike, džude a atletike.

Výprava SR sa vrátila z Györu s 10 kovmi, Hanzel: "Sme nadšení"

Tohtoročné podujatie, na ktorom sa zúčastnilo 2500 športovcov z 50 krajín Európy, sa stalo pre Slovensko z hľadiska počtu medailí najúspešnejšie v jeho 26-ročnej histórii.

Jedno z najvýznamnejších multišportových podujatí zameraných na mladých športovcov na "starom kontinente", ktoré má taktiež prívlastok "Letné európske olympijské hry mládeže", sa konalo od 24. do 29. júla v maďarskom Györi. Slovenský olympijský výbor na EYOF nominoval 79-člennú výpravu s 54 športovcami (29 chlapcov a 25 dievčat) vo veku 14 - 17 rokov, ktorí súťažili v športových odvetviach atletika, cyklistika, džudo, plávanie, rýchlostná kanoistika, športová gymnastika a tenis.

"Z môjho pohľadu musím konštatovať, že to bolo excelentne zvládnuté športové podujatie zo strany organizátora. Všetko tu klapalo. Maďari nastavili latku skutočne vysoko," citovala tlačová správa vedúceho výpravy Romana Hanzela. "Z výkonov našich športovcov sme všetci nadšení, je to najúspešnejší EYOF v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Myslím si, že najmä naši medailisti majú veľký potenciál niečo dokázať aj v neskorších vekových kategóriách. A verím, že aj mnohí z tých športovcov, ktorí tu boli, ale nedosiahli nejaké výnimočne dobré výsledky, odchádzajú z Györu motivovaní do ďalšej práce a so sebadôverou, že majú na to, aby v budúcnosti dosiahli viac," dodal Hanzel.

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené.

Táto stránka používa cookies. Viac info