Volko a Putalová v príprave na halové MS: "Všetko ide podľa plánu"

Pridané: 22.1.2018 18:05:19

22 Január 2018

Halová atletická sezóna vyvrcholí marcovým svetovým šampionátom v anglickom Birminghame. Slovenskí reprezentanti Ján Volko a Iveta Putalová splnili limity na 60 resp. 400 metrov a po kvalitnej príprave sú odhodlaní zabojovať o čo najlepšie výsledky.

Volko a Putalová v príprave na halové MS: "Všetko ide podľa plánu"

Najnáročnejšiu časť prípravy majú za sebou. "Cítim sa trochu unavený, ale to prejde. Teraz nás čaká úž len dolaďovanie detailov. Tréningy v hale sú pre šprintérov náročnejšie, keďže sú tu klopené zákruty, čím trpia kolená, členky a celkovo kĺby. Pomohlo mi sústredenie v Afrike a často chodievame trénovať do Viedne. Súťažiť začínam vo štvrtok v Ostrave a verím, že sa budem každým mítingom zlepšovať. Predstavím sa na troch prestížnych podujatiach v Nemecku, kde budú špičkoví atléti. Vrcholom budú majstrovstvá sveta, kde chcem postúpiť z rozbehov, ale bude tam obrovská konkurencia. Sám som zvedavý ako to dopadne," povedal Volko, slovenský rekordér v behu na 100 a 200 metrov, na pondelkovom brífingu.

Šprintér má za sebou pozoruhodný rok 2017. Odštartoval ho senzačným striebrom na halových ME v Belehrade v behu na 60 m so slovenským rekordom 6,58 s. V lete na ME atlétov do 23 rokov v poľskej Bydgošti pridal do medailovej zbierky ďalšie striebro v behu na 100 m a na dvojnásobnej trati zlato s jasnou dominanciou a slovenským rekordom 20,33 s. Na Svetovej univerziáde v Taiwane si na dvojstovke vybojoval bronz. Na majstrovstvách sveta v Londýne sa predstavil opäť na oboch šprintérskych tratiach, na stovke vytvoril už v kvalifikácii slovenský rekord 10,15 s, v rozbehoch obsadil 28. miesto, keď ho od semifinále delila jedna stotina sekundy. Výsledkovo sa mu viac darilo na dvestovke s 15. priečkou v semifinále. "Sám som zvedavý, či dokážem svoje osobné rekordy ešte zlepšiť, určite sa o to posnažím," dodal Volko.

Štvrtkárka Putalová chce zopakovať svoju finálovú účasť z ME 2016 v americkom Portlande. "Pred dvoma rokmi som všetkých prekvapila finálovou účasťou, tak pevne verím, že to môžem zopakovať. Limit už mám splnený dlhšie, takže trénujem bez stresu. Príprava je kvalitná, nemám žiadne zranenie a som zdravá," vyhlásila slovenská halová rekordérka v behu na 400 metrov. Obaja bežci začnú halovú sezónu na štvrtkových pretekoch Czech Indoor Gala v Ostrave. Halové MS sú na programe 1. - 4. marca 2018.

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info