Volka univerziádny bronz potešil: "Nedúfal som v takú úspešnú sezónu"

Pridané: 30.8.2017 20:11:17

30 August 2017

Bratislava 30. augusta - Slovenskí športovci dosiahli na Svetovej letnej univerziáde na Taiwane tri prenikavé výsledky. Bronzová medaila Jána Volka v šprinte na 200 metrov nebola pri jeho súčasnej forme prekvapením, Alexandra Bezeková však štvrtou priečkou v behu na rovnakej trati dosiahla životný úspech. O druhý cenný kov sa postarali tenisti Ivan Košec a Simona Parajová, ktorí získali striebro v miešanej štvorhre.

Volka univerziádny bronz potešil: "Nedúfal som v takú úspešnú sezónu"

Pre Volka je univerziádny bronz už štvrtý cenný kov v tomto roku na vrcholnom podujatí. Predtým na halových ME v Belehrade bral v marci na 60 metrov striebro, na júlových ME do 23 rokov Bydgoszczi zlato na 200 a striebro na 100 metrov. "Po dobehu sme boli presvedčení, že skončil štvrtý. Škoda prvej stovky, ktorú Janko zvykne bežať rýchlejšie. Ale tieto preteky veľmi ovplyvnil silný vietor, pretože bežcom v prvej a druhej dráhe pomohol až po prvú zákrutu," povedala trénerka slovenského atléta Naďa Bendová.

Na stometrovej trati sa Volko medzi najlepších kvalifikoval piatym najlepším časom 10,28 sekundy, rovnaká priečka sa mu ušla aj vo finále. "Nerád sa vyhováram, ale medzi semifinále a finále bola krátka pauza, iba hodinová. Nemal som už toľko síl najmä na štarte," dodal Volko, ktorý pred sezónou nedúfal, že bude taká úspešná. "Keď som videl štartovku pred univerziádou, tak som ani nedúfal, že pobežím finále. Ale som neskutočne spokojný s celou sezónou, splnil som si sny. Vďačím za ne najmä skvelej príprave," dodal 20-ročný pretekár, ktorého teraz čaká pauza. Vyplní ju krátkym oddychom a prípravou na študijné povinnosti.

Iba tesne o tisíciny ušlo finále 100 m Bezekovej, o jej neúčasti rozhodla cieľová fotografia. Mladá Košičanka si po tomto rezultáte poplakala, no v druhej disciplíne na dvojnásobnej trati skončila medzi najlepšími na štvrtom mieste. "Som rada, že som dokázala predbehnúť súperky, ktoré mali oveľa lepšie osobáky ako ja. Mrzela ma neúčasť vo finále stovky, tak som sa chcela revanšovať aspoň na dvojstovke. Ja si štvrté miesto nesmierne cením, pretože som mala náročný program." Celkové vystúpenie hodnotí ako vydarené. "Zabehla som lepšie výsledky ako pred dvomi rokmi a aj v lepšej konkurencii. Takže musím byť spokojná," dodala Bezeková.

Slovenská výprava musela na univerziáde bojovať s netypickými podmienkami. Okrem veľkého tepla a vlhkosti vzduchu nesedela športovcom ani strava. "Nebolo to jednoduché. Prísť z trate, kde bolo takmer 40 stupňov do stanu, kde bolo vďaka klimatizácii 16, tak to sa bez svetra naozaj nedalo zvládnuť. Strava bola ázijská, nie každému sadla, mne teda nie. Ale napokon sme to dali na cestovinách a často som si doprial aj pizzu," pridal zaujímavosť z dejiska Volko.

Slovensko v ére samostatnosti od roku 1993 získalo na jednotlivých Svetových univerziádach dovedna už 47 medailí, z nich 8 zlatých, 16 strieborných a 23 bronzových. V Taipei malo zastúpenie v 13 športoch.

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info