V Birminghame triumf Turka Gulijeva v behu na 200 m

Pridané: 20.8.2017 23:00:00

20 August 2017

Birmingham 20. augusta - Atletická Diamantová liga mala v nedeľu na programe šieste podujatie v anglickom Birminghame. V behu na 200 m triumfoval Turek Ramil Gulijev časom 20,17 s pred jasným lídrom seriálu Ameerom Webom z USA. Ženskú stovku ovládla Jamajčanka Elaine Thompsonová za 10,93 s.

V Birminghame triumf Turka Gulijeva v behu na 200 m

Výsledky:
ženy:
100 m: 1. Elaine Thompson (Jam.) 10,93 s, 2. Marie-Josee Ta Louová (Pobr. Slonoviny) 10,97, 3. Jura Levyová (Jam.) 11,08
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Thompsonová 40 b, 2. Ta Louová 34, 3. Blessing Okagbareová-Ighoteguonorová (Nigéria) 22
1500 m: 1. Dawit Seyaumová (Etiópia) 4:01,36 min, 2. Winny Chebetová (Keňa) 4:02,24, 3. Rababe Arafiová (Maroko) 4:02,95
Celkové poradie v Diamantovej lige (po 6 zo 7 pretekov): 1. Angelika Cichocká (Poľ.) 27 b, 2. Chebetová 23, 3. Arafiová 22.
3000 m: 1. Sifan Hassanová (Hol.) 8:28,90 min, 2. Konstanze Klosterhalfenová (Nem.) 8:29,89, 3. Margaret Chelimová Kipkemboiová (Keňa) 8:30,11
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Hellen Obiriová (Keňa) 29, 2. Chelimová Kipkemboiová 13, 3. Letesenbet Gideyová (Etiópia) 12
disk: 1. Sandra Perkovičová (Chor.) 67,51 m, 2. Denia Caballerová (Kuba) 65,24, 3. Yaime Pérezová (Kuba) 65,11
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Perkovičová 31, 2. Pérezová 25, 3. Caballerová 23
žrď: 1. Katerina Stefanidiová (Gr.) 475 cm, 2. Holly Bradshawová (V.Brit.) 461, 3. Michaela Meijerová (Švéd.) 461
Celkové poradie Diamanotvej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Yarisley Silvová (Kuba) 34, 2. Stefanidiová 32, 3. Sandi Morrisová (USA) 20
400 m prekážok: 1. Zuzana Hejnová (ČR) 54,18 s, 2. Dalilah Muhammadová (USA) 54,20, 3. Janieve Russellová (Jam.) 54,67
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Hejnová 25, 2. Eilidh Doyleová (V.Brit.) 17, 3. Ashley Spencerová (USA) 16
trojskok: 1. Caterine Ibarguenová (Kol.) 14,51 m, 2. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,44, 3. Olga Rypakovová (Kaz.) 14,29
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Ibarguenová 31, 2. Williamsová 24, 3. Rypakovová 20

muži:
200 m: 1. Ramil Gulijev (Tur.) 20,17 s, 2. Ameer Webb (USA) 20,26, 3. Aaron Brown (Kan.) 20,30
Celkové poradie v Diamantovej lige (po 6 zo 7 pretekov): 1. Webb 38, 2. Andre De Grasse (Kan.) 16, 3. Guliyev 16
110 m prekážok: 1. Aries Merritt (USA) 13,29 s, 2. Sergej Šubenkov (Neutrálny tím) 13,31, 3. Devon Allen (USA) 13,40
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Šubenkov 29, 2. Merritt 27, 3. Orlando Ortega (Spanien) 26 800 m: 1. Nijel Amos (Botswana) 1:44,50 min, 2. Adam Kszczot (Poľ.) 1:45,28, 3. Marcin Lewandowski (Poľ.) 1:45,33
Celkové poradie DIamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Amos 32, 2. Kipyegon Bett (Keňa) 29, 3. Kszczot 21
diaľka: 1. Jarrion Lawson (USA) 819 cm, 2. Ruswahl Samaai (JAR) 803, 3. Michael Hartfield (USA) 802
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Samaai 26, 2. Luvo Manyonga (JAR) 16, 3. Lawson 15
výška: 1. Mutaz Essa Barshim (Katar) 240 cm, 2. Madschd Eddin Ghasal (Sýria) 231, 3. Tom Gale (V.Brit.) 224
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 6 zo 7 pretekov): 1. Barshim 40, 2. Robert Grabarz (V.Brit.) 23, 3. Andrej Porzenko (Ukr.) 19
guľa: 1. Tomas Walsh (N.Zél.) 21,83 m, 2. Ryan Crouser (USA) 21,55, 3. Tomáš Staněk (ČR) 21,16
Celkové poradie Diamantovej ligy (po 4 z 5 pretekov): 1. Crouser 31, 2. Walsh 22, 3. Storl 13

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info