Už tento týždeň nás čaká ČSOB maratónsky víkend. Máte už naštudovanú novú trať? My áno!

Pridané: 28.3.2017 06:38:39

28 Marec 2017

Najpodstatnejšia zmena, ktorú organizátori pripravili v roku 2017, sa týka trasy. Prvýkrát sa pobeží po obnovenom Starom moste do Petržalky.

Už tento týždeň nás čaká ČSOB maratónsky víkend. Máte už naštudovanú novú trať? My áno!

"Už vlani sme chceli, aby trať viedla cez Starý most, ale okolnosti nám to vtedy ešte nedovolili. Teraz sa náš sen stal skutočnosťou. V Bratislave sa boríme s tým, že kapacitné limity mestských ulíc nie sú stavané na desaťtisícové počty účastníkov. Aj preto musíme citlivo vyberať, kadiaľ sa pobeží aj s ohľadom na obyvateľov mesta. Pevne verím, že tohtoročná trasa bude dobrá, osvedčí sa a ľuďom sa bude páčiť. Vždy, keď sa v minulosti bežalo cez bratislavský Starý most, tak to uvítali. Myslím si, že Sad Janka Kráľa je veľmi pekná lokalita. Videl som na maratóne v Mníchove, ako tam ľudia s radosťou bežali cez veľký park. Verím, že rovnako to bude aj u nás a túto trať budeme môcť využívať niekoľko rokov," informuje výkonný riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Súčasťou ČSOB Bratislava Marathon 2017 budú aj majstrovstvá Slovenska mužov, žien i družstiev v maratóne. Obhajcom titulu z lanského šampionátu v Banskej Bystrici je Gabriel Švajda, ktorému budú konkurovať Jozef Urban, najlepší Slovák na minulom ročníku nášho maratónu Boris Kotman či Jakub Valachovič. U žien je hlavnou favoritkou Sylvia Sebestianová, majsterka SR spred dvoch rokov z Košíc. Bežcom budú pomáhať v snahe dosiahnuť vytúžené časy v pretekoch na 10 km, polmaratóne či maratóne samozrejme aj tzv. vodiči.

Prvýkrát sa budú vyhodnocovať najlepší nováčikovia v troch disciplínach (maratón, polmaratón, 10 km), a keďže ide o bratislavské podujatia, tak aj najlepší z obyvateľov hlavného mesta, ktorí tvoria približne tretinu prihlásených (zatiaľ 3341). Mesto Bratislava podporí podujatie rôznymi benefitmi pre účastníkov, ktorí budú mať zdarma MHD, vstup do ZOO, múzea či mestskej galérie.

Zdroj: SITA

Táto stránka používa cookies. Viac info