Urban a Maníková s miestenkami na ME v krose v Šamoríne

Pridané: 29.10.2017 23:00:00

29 Október 2017

Jozef Urban (TJ Obal servis Košice) a Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) sa už v predstihu môžu tešiť na majstrovstvá Európy v krose 10. decembra v Šamoríne.

Urban a Maníková s miestenkami na ME v krose v Šamoríne

Obaja zvíťazili v nedeľu v Cabaj-Čápore pri Nitre v úvodnej kvalifikácii o účasť na spomenutom šampionáte a podľa nominačných kritérií už majú istotu štartu. Spolu s nimi si miesto v slovenskej výprave vybojovali aj najrýchlejší zo spoločnej súťaže juniorov/dorastencov Jakub Kopiar (AC Malacky) a junioriek/dorasteniek Alexandra Zavadská (MKŠS Kysucké Nové Mesto).

Tridsaťjedenročný Urban, štvornásobný vicemajster SR v krose), vyhral súťaž mužov na 9,6 km úplne jasne za 32:40 min s náskokom 29 sekúnd pred klubovým kolegom, majstrom SR 2011 Jaroslavom Szabom.

Tretí finišoval časom 33:14 min víťaz posledných troch slovenských šampionátov Peter Ďurec (2014 - 2016). Urban, ktorý si len pred necelým mesiacom zabehol na MMM v Košiciach osobák v maratóne (2:22:51), sa môže tešiť na svoje tretie krosové ME, v minulosti štartoval v Belehrade 2013, Samokove 2014 a Chii 2016.

V pretekoch žien na 7,2 km triumfovala 31-ročná Ľubomíra Maníková, v tomto roku bronzová na M-SR vonku na 1500 a 10 000 m. Vybojovala si svoju druhú účasť na ME v krose, premiéru mala v roku 2014 v bulharskom Samokove (55.). O 12 sekúnd zdolala Janu Martinskú (MAC Redox Lučenec), a až tretia finišovala úradujúca majsterka SR v krose Lucia Janečková (BMSC Bratislava).

Druhé kvalifikačné preteky sa uskutočnia v nedeľu 19. novembra v dejisku ME v Šamoríne, po nich bude - s výnimkou štafety - známe aj zloženie slovenského družstva na decembrovom európskom šampionáte.

Výsledky:
Muži (9,6 km):
1. Jozef Urban 32:40,
2. Jaroslav Szabo (obaja TJ Obal servis Košice) 33:09,
3. Peter Ďurec (UMB Banská Bystrica) 33:14,
4. Alexander Jablokov 33:53,
5. Jozef Pelikán 34:03,
6. Boris Csiba (všetci Slávia UK Bratislava) 34:10.

Ženy (7,2 km):
1. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica) 28:57,
2. Jana Martinská (MAC Redox Lučenec) 29:09,
3. Lucia Janečková (BMSC Bratislava) 29:31,
4. Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) 29:52,
5. Katarína Lamiová (AK ZVP Lučatín) 30:13,
6. Lucia Kovalančíková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 30:22.

Juniori (5,3 km):
1. Jakub Kopiar (AC Malacky) 18:13,
2. Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra) 18:32,
3. Dávid Žigo (TJ Slávia STU Bratislava) 18:48.

Dorastenci (5,3 km):
1. Boris Obergries (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 19:13,
2. Ján Marko (ŠK Atléti BS Ban. Štiavnica 19:20,
3. Marek Ondrovič (AC Malacky) 19:23.

Juniorky (4,8 km):
1. Lucia Beláková (AFK Nové Mesto n/V.) 19:54,
2. Eva Slančíková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 20:29,
3. Petra Turčeková (MAC Rača) 20:38.

Dorastenky (4,8 km):
1. Alexandra Zavadská (MKŠS Kys. Nové Mesto) 19:14,
2. Sofia Debnáriková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 19:33,
3. Elena Dušková (MAC Rača) 20:10.

Starší žiaci 2,4 km):
1. Tadeáš Hiadlovský (AFK Nové Mesto n/V.) 9:31.

Staršie žiačky (2,4 km):
1. Zuzana Švejdová (AC Malacky) 9:32.

Zdroj: atletikasvk.sk

Táto stránka používa cookies. Viac info