Tóthov najväčší súper Diniz nepôjde na ME v Berlíne

Pridané: 2.7.2018 17:45:00

02 Júl 2018

Trojnásobný európsky šampión, majster sveta a svetový rekordér v chôdzi na 50 km Yohann Diniz nebude štartovať na augustových majstrovstvách Európy v Berlíne, hoci pôvodne plánoval zabojovať o štvrté zlato v rade.

Tóthov najväčší súper Diniz nepôjde na ME v Berlíne

Európska atletika (EA) na svojom twitterovom účte v pondelok krátko pred 16.00 h informovala, že 40-ročný francúzsky chodecký šampión musel odrieknuť svoj štart na ME pre únavovú zlomeninu. Správu o Dinizovej absencii priniesol web SAZ www.atletika.sk.

Práve Diniz mal byť najvážnejším súperom olympijského víťaza z Ria de Janeiro 2016 Mateja Tótha v súboji o európsky titul. Francúz ešte minulý týždeň v rozhovore pre IAAF informoval, že v Berlíne nepôjde 20 km, ako uvažoval, ale sústredí sa na päťdesiatku.

„Žiaľ, nebudem môcť obhajovať európsky titul pre problémy v ľavej časti lona. Práve v tejto oblasti som pociťoval bolesti už od zimy, no tie neustávali ani po regenerácii a rôznych cvičeniach. Nedokážem sa dôkladne pripraviť na preteky, preto som sa rozhodol oddychovať a dať sa do poriadku tak, aby som na budúci rok bol stopercentne zdravý a mohol obhájiť titul majstra sveta," napísal Diniz na sociálnych sieťach.

Pred štyrmi rokmi na kontinentálnom šampionáte v Zürichu vyhral Yohann Diniz päťdesiatku tretí raz za sebou (Göteborg 2006, Barcelona 2010, Zürich 2014) a pridal aj svetový rekord 3:32:33 h. Matej Tóth si vtedy vybojoval prvú veľkú medailu – striebornú.

Zdroj: SITA

Táto stránka používa cookies. Viac info