Tóth sa nepredstaví na MS v Londýne

Pridané: 9.7.2017 11:51:30

09 Júl 2017

Bratislava 9. júla (TASR) - Slovenský chodec Matej Tóth sa nezúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta v atletike, ktoré sa od 4. do 13. augusta uskutočnia v Londýne. Ako dôvod uviedol psychickú a fyzickú vyčerpanosť a z toho vyplývajúci tréningový výpadok.

Tóth sa nepredstaví na MS v Londýne

Olympijský šampión z Ria de Janeiro v chôdzi na 50 kilometrov tak nebude obhajovať zlato v rovnakej disciplíne z MS v Pekingu 2015. "Tento stav spôsobila správa od Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF), ktorá ma upozornila na štatistické odchýlky v mojom biologickom pase a požiadala ma o vysvetlenie. (Biologický pas funguje na princípe matematického vzorca. Nezrovnalosť automaticky nemusí znamenať, že si športovec pomáhal nedovolenými prostriedkami alebo metódami.) Keďže som počas celej mojej kariéry zásadne vystupoval proti akýmkoľvek nekalým praktikám a absolútne vylučujem akékoľvek pochybenie, táto správa ma šokovala. Preto sa teraz sústredím najmä na to, aby som s pomocou rešpektovaných svetových odborníkov z rôznych oblastí preukázal, že ide o prirodzený fyziologický stav organizmu, ktorý mohol vyvolať môj vtedajší zdravotný stav. Podľa regúl sa až do ukončenia prípadu nemôže žiadna strana k prípadu verejne vyjadrovať," uviedol Tóth v stanovisku zaslanom TASR.

IAAF potvrdila pre portál insidethegames.biz, že jeho prípad vyšetruje novozriadená Jednotka pre integritu atletiky (AIU).

Tóth vynechal pre mentálnu a fyzickú vyčerpanosť už aj júnový míting Pravda - Televízia - Slovnaft v Šamoríne, kde mal štartovať v chôdzi na 3000 metrov.

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené

Táto stránka používa cookies. Viac info