Slovenky po štafetách: "Skvelé, sme ôsme v Európe"

Pridané: 11.8.2018 23:30:00

11 August 2018

Vo finále štvrtkárskych štafiet na ME atlétov v Berlíne skončilo slovenské kvarteto žien v zložení Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká a Alexandra Bezeková ôsme časom 3:32,22 min. Zvíťazilo Poľsko časom 3:26,59 pred Francúzskom a Veľkou Britániou.

Slovenky po štafetách: "Skvelé, sme ôsme v Európe"

Slovenky naplnili na šampionáte svoj cieľ už postupom do finále, v ktorom každé jedno umiestenie lepšie ako ôsme by bolo veľmi cenné. Aj slovenský rekrod bol v pláne, v rozbehoch nemali od neho ďaleko a vo finále si naň trúfali. Odštartovali v 2. dráhe, Putalová na 2. úseku predstihla Rumunku Balanovú, posunula sa na siedmu priečku, Ledecká na nej zostala a Bezeková ho už tesne neustrážila.

Výborne sa rozbehli Poľky, do posledného úseku vbiehali s jasným náskokom, aj ho stratili, no v cieľovej rovinke už finišujúca Swiety-Erseticová dominovala.

"V prvom rade som to rozbehla s rozumom, aj som chcela pošetriť sily a podarilo sa, celkom som v závere ťahala," popísala svoje stavy energie najmladšia Emma Zapletalová. "Tá atmosféra tu bola úžasná, vnímala som ju na štarte a ako tak prvú dvojstovku, druhú som už myslela na seba, aby som zvládla záver. Chceli sme slovenský rekord, nevyšlo to, no sme ôsme v Európe, a to je skvelé."

Iveta Putalová si taktiež pochvaľovala úžasnú atmosféru. "Bola vynikajúca, krásny štadión, plné hľadisko, všetci fandili a vyburcovali nás. Ja som sa snažila dobehnúť Rumunku Balanovú predo mnou, trochu som pošetrila sily a ešte som chcela urobiť čo najvýhodnejšiu pozíciu pre Danku Ledeckú. Snažili sme sa neskončiť posledné a zabehnúť slovenský rekord, ani jedno sa nepodarilo, no do behu sme vložili maximum. Myslím si, že ôsme miesto je dobrý výsledok. Aj začiatok finále sme si chceli užiť, preto ten tanček v úvode."

Daniele Ledeckej sa bežalo horšie ako v rozbehoch. "Mala som v ňom aj stres, no cítila som sa lepšie ako vo finále. Inak som mala dobrú náladu, no žiaľ, na konci som vytuhla, na začiatku som sa musela medzi súperkami ešte prekľučkovať. Atmosféru som si užila, bola skvelá, a ten tanček bol nápad Alex Bezekovej, aspoň bola švanda. Môžeme byť rady aj za ten čas, škoda, slovenský rekrod možno padne nabudúce."

Alexandra Bezeková zažila v závere aj bolesť z únavy. "Tréner Lopuchovský nám povedal, aby sme skúsili nejakú šou a odľahčili stres. Vymysleli sme spoločne tanček, neboli sme zosynchronizované, no viacerých ľudí to možno pobavilo. Atmosféra bola úžasná, štvorstovku som si užila do 320 metrov, potom to bolelo. Vedela som, že bude bežať so mnou skúsená Rumunka Bianca Razorová, chcela som sa vyhnúť strkanici, pridala som, Bianca sa ma chytila, dostala sa predo mňa, a potom pri všetkej snahe mi v závere chýbali sily. Finále je veľký úspech, mali sme aj individuálne štarty za sebou, k slovenskému rekordu chýbali možno aj preto trochu sily."

Finálová výsledky
ženy
4x400 m: 1. Poľsko (Malgorzata Holub-Kowaliková, Iga Baumgart-Witanová, Patrycja Wyciszkiewiczová, Justyna Swiety-Erseticová) 3:26,59, 2. Francúzsko (Elea Mariama Diarrová, Deborah Sananesová, Agnes Raharolahyová, Floria Gueiová) 3:27,17, 3. Veľká Británia (Zoey Clarková, Anylka Onuorová, Amy Allcocková, Eilidh Doyleová) 3:27,40, 4. Belgicko 3:27,69, 5. Taliansko 3:28,62, 6. Nemecko 3:30,33, ...8. Slovensko (Emma Zapletalová, Iveta Putalová, Daniela Ledecká, Alexandra Bezeková) 3:32,22

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info