Rusi chcú na svetový šampionát do Londýna poslať 19 atlétov

Pridané: 25.7.2017 08:14:11

25 Júl 2017

Moskva 24. júla (TASR) - Rusko má v pláne poslať na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v atletike v Londýne 19 športovcov napriek zákazu štartu na svetových podujatiach od Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) za doping.

Rusi chcú na svetový šampionát do Londýna poslať 19 atlétov

Sú medzi nimi traja bývalí majstri sveta, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na slová riaditeľky Ruskej atletickej federácie Jeleny Orlovovej. Favoritkou v skoku do výšky bude obhajkyňa Maria Lasickeneová, o druhý titul svetového šampióna sa v behu na 110 m cez prekážky pokúsi Sergej Šubenkov.

IAAF minulý týždeň povolila ďalším ruským atlétom štartovať na medzinárodných podujatiach pod neutrálnou vlajkou. Komisia IAAF posudzujúca dopingové prípady akceptovala žiadosť o umožnenie štartu napr. kladivárovi Sergejovi Litvinovovi, ktorý bol piaty na MS 2009 a 2015, či výškarovi Danilovi Lysenkovi, šampiónovi z OH mládeže 2014. IAAF posudzovala u atlétov históriu ich antidopingových testov a na základe toho rozhodla, či smú súťažiť na mítingoch ako neutrálni športovci.

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené.

Táto stránka používa cookies. Viac info