Rekapitulácia Wings for Life World Run 2017

Pridané: 7.5.2017 21:25:01

07 Máj 2017

Takmer 4000 bežcov opäť vyrazilo do bratislavských ulíc, aby bežali pre tých, ktorí nemôžu.

Rekapitulácia Wings for Life World Run 2017

Bratislavský štart síce zo začiatku vyzeral daždivo, no tesne pred štartom sa aj to napravilo a vybiehalo sa za krásneho slnečného počasia. Globálny beh, Wings for Life World Run, má za sebou už svoj štvrtý a jednoznačne rekordný ročník. Cieľová čiara v podobe stíhacieho auta „Catcher Car" dobiehala zatiaľ najväčší počet účastníkov. Nielen na Slovensku, ale aj na celom svete!

V Bratislave prebral úlohu šoféra už po tretí raz Ivan Jakeš, ktorý mal čo robiť pri toľkých bežcoch na trati. Vyštartoval podľa plánu o 13.30 hod. a zastavil sa až po štyroch hodinách na fantastickom 62,9 kilometri kedy dobehol lokálneho mužského víťaza, Slováka Mareka Mockovčiaka.
Marek Mockovčiak: „Bolo to veľmi náročné, vzhľadom na počasie. Na 42. km som mal krízu a chcel som to zabaliť, ale nedalo mi to, pritlačil som na seba a pomaly som to rozbehol" povedal Marek Mockovčiak"

Medzi ženami dobehla najďalej Jo Meek z Veľkej Británie, jej cieľová čiara bola až na kilometri 54, čo je v histórii behu na Slovensku nový ženský rekord a zároveň obsadila svetové 9. miesto.
Jo Meek: „Som veľmi šťastná, nakoľko toto je moja prvá návšteva Slovenska a takisto prvá skúsenosť s Wings for Life World Run. Počas behu mi bolo dosť teplo, no našťastie som nebežala sama, čo ma celý čas poháňalo dopredu"

Tento rok bol rekordný aj v počte účastníkov na vozíčkoch. Z takmer tridsiatich na trati prešiel najviac Čech Zbyněk Sýkora, takmer 21 km.
Zbyněk Sýkora: „Zúčastnil som sa po prvý raz a je to masaker, hlavne ten koniec, keď človek cíti za chrbtom stíhacie auto a dostane zo seba úplne všetko."

Až 58 krajín, 111 lokalít, viac ako 155 000 účastníkov a tisíce odbehnutých kilometrov. Wings for Life World Run 2017 opäť dokázal, že je možné, aby sa celý svet rozbehol v tom istom čase.

Či už to bolo v noci v Melbourne, ráno pri východe slnka na Floride, alebo poobede v Bratislave. K hlavným lokalitám sa tento rok pridali aj desiatky ďalších, v ktorých sa organizovane bežalo prostredníctvom aplikácie s virtuálnym stíhacím autom v pätách. Tento ročník sa stal rekordným oprávnene.

Táto stránka používa cookies. Viac info