Ocenenia Running gala za rok 2017 sú rozdané

Pridané: 9.4.2018 23:30:00

09 Apríl 2018

V predvečer 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon odovzdali organizátori z agentúry Be Cool výročné ocenenia Running Gala za rok 2017 v bezmála dvoch desiatkach rôznych kategórií.

Ocenenia Running gala za rok 2017 sú rozdané

Ocenenie pre najlepšieho maratónca roka si od predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa ČSOB Daniela Kollára prevzal Tibor Sahajda, ktorý si na MMM 2017 v Košiciach vo svojom treťom maratóne v živote výrazne zlepšil osobný rekord na 2:18:44 h a splnil limit na ME 2018 v Berlíne.

Najrýchlejší ženský maratónsky výkon v roku 2017 dosiahla Katarína Jánošíková – 2:50:05. V USA žijúca a pracujúca Liptáčka obsadila vlani na prestížnom Newyorskom maratóne v kategórii 35 až 39-ročných žien časom 2:50:05 h výbornú tretiu priečku a celkovo dobehla zo žien na 34. mieste ako deviata z Európaniek.

Ocenenia pre najlepších polmaratóncov získali Boris Csiba, ktorý si aj na „staré kolená" v 37 rokoch dokázal zlepšiť osobný rekord v Prahe na 1:08:22 h o 18 sekúnd, a v Rakúsku žijúca Slovenka Silvia Schwaiger (v októbri triumfovala v Innsbrucku za 1:19:15 h).

Najrýchlejší bežec roka na 10 km na ceste je Tibor Sahajda, ktorý sa na košických pretekoch Wizz Air Košice Runway Run v apríli po tréningovom kempe v Keni zlepšil na 30:17 min. Najlepší ženský čas na tejto trati dosiahla Petra Fašungová, ktorá tradičnú Majcichovskú deasiatku vyhrala za 35:41 min.

Ocenenie „Talent roka" si v hlasovaní bežeckých trénerov a zástupcov klubov združených v SAZ vybojoval 16-ročný Andrej Paulíny z AK ZŤS Martin, ktorý na Európskom olympijskom festivale (EYOF) v Györi získal v behu na 1500 m bronzovú medailu.

Za „Bojovníkov roka" vyhlásili triatlonového špecialistu Richarda Vargu a Zuzanu Durcovú. Jedenásty z OH v Riu 2016 si toto ocenenie vybojoval za bronz na majstrovstvách SR v krose, čo mu zabezpečilo aj miesto v tíme pre ME v Šamoríne, kde sa od začiatku pustil odvážne do boja so súpermi a v úvode sa držal v prvej desiatke. Napokon skončil druhý najlepší z našich za Tiborom Sahajdom. Durcová, študentka veteriny v Košiciach, si na júlových ME do 23 rokov v Bydgoszczi utvorila na 10 000 m na dráhe osobný rekord 36:28,92 min.

Ocenenie od SAZ v kategórii „Organizátor – rozhodca – dobrovoľník" získali traja vzácni muži. Čerstvý sedemdesiatnik Štefan Daňo si ho prebral od prezidenta SAZ Petra Korčoka za dlhoročnú aktívnu prácu v prospech rozvoja slovenskej atletiky v oblasti organizovania masových behov, predovšetkým Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, najstaršieho maratónu v Európe. V rokoch 1989 až 2016 bol predseda organizačného výboru MMM.

Ďalší ocenení v tejto kategórii získali Jaroslav Lieskovský, od 80. rokov minulého storočia organizátor, propagátor a spíker na masových behoch najmä v západoslovenskom regióne, a Peter Blaho za dlhoročnú aktívnu prácu pri organizovaní Národného behu Devín – Bratislava (vlani 70. ročník), najstaršieho atletického podujatia na Slovensku. Bol dlhoročný člen organizačného výboru „Devína" a prispel k udržaniu podujatia najmä v krízových rokoch, keď pretekom hrozil zánik.

RUNNING GALA PREHĽAD OCENENÝCH ZA ROK 2017

Bežec roka - horský beh do 42 km: BORIS KOTMAN
Bežkyňa roka - horský beh do 50 km: MARTINA ČIBOVÁ
Najrýchlejší bežec roka - maratón: TIBOR SAHAJDA
Najrýchlejšia bežkyňa roka - maratón: KATARÍNA JÁNOŠÍKOVÁ
Najrýchlejší bežec roka - polmaratón: BORIS CSIBA
Najrýchlejšia bežkyňa roka - polmaratón: SILVIA SCHWAIGER
Najrýchlejší bežec roka - 10 km: TIBOR SAHAJDA
Najrýchlejšia bežkyňa roka - 10 km: PETRA FAŠUNGOVÁ
Najaktívnejší bežec roka: LADISLAV MARAS
Najaktívnejšia bežkyňa roka: MARTINA KOLIBÁROVÁ
Talent roka: ANDREJ PAULÍNY
Bojovník roka: RICHARD VARGA
Bojovníčka roka: ZUZANA DURCOVÁ
Bežecká rodina roka: RODINA VARGOVÁ (mama, dve dcéry a dvaja vnuci)
Bežecké podujatie roka do 1000 účastníkov: Svätoštefanský beh v Tvrdošovciach
Bežecké podujatie roka nad 1000 účastníkov: dm ženský beh v Bratislave
Bežecká komunita roka: Sanasport Runners Bratislava
Bežecký príbeh roka: Od tmavých uličiek až na stupeň víťazov
Ocenenie pre organizátora, rozhodcu alebo dobrovoľníka: PETER BLAHO, ŠTEFAN DAŇO, JAROSLAV LIESKOVSKÝ

Zdroj: ČSOB BRATISLAVA MARATHON

Táto stránka používa cookies. Viac info