Na majstrovstvách SR rýchli Volko i Bujna v súboji na 60 m

Pridané: 17.2.2018 22:45:00

17 Február 2018

Na majstrovstvách Slovenská atlétov v bratislavskej hale Elán štartoval v úvodnom dni šprintér Ján Volko a jeho finálový súboj na 60 m bol dosť dramatický. Ján Volko v rozbehoch zabehol 6,70, Šimon Bujna 6,79 a ich súboj sa vo finále zopakoval.

Na majstrovstvách SR rýchli Volko i Bujna v súboji na 60 m

Volko s najhorším reakčným časom na štarte zdolal časom 6,65 Bujnu s osobným rekordom 6,68 len o 0,03 s. Bujna za limitom na HMS v Birminghame zaostal len o 0,05 s.

Výškar Matúš Bubeník skončil spolu so svojím najväčším súperom Mexičanom Riverom, 4. vlani na MS v Londýne, už na 224 cm, obaja 226 už nezdolali a s úplne rovnakým zápisom za limitom na HMS v Birminghame (233 cm) výrazne zaostali.

Zaujímavosť priniesol skok do diaľky, keď Jana Velďáková 13. titul nezískala, zdolala ju o 30 cm viacbojárka Lucia Vadlejchová so 632 cm.

Výsledky - sobota
ženy
60 m: 1. J. Velďáková (Dukla B. Bystrica) 7,60, 2. Weigertová (UK Bratislava) 7,68, 3. Nagyová (ATU Košice) 7,84
1500 m: 1. Beľová (ZTS Martin) 4:37,21, 2. Vlčáková (Dukla B. Bystrica) 4:44,90, 3. Keszeghová (Inter-SC Bratislava) 4:47,74
60 m prek.: 1. Lajčáková (Dukla B. Bystrca) 8,38, 2. Vadlejchová (Spartak Dubnica) 8,48, 3. Šibová (Dukla B. Bystrica) 8,61
diaľka: 1. Vadlejchová (Spartak Dubnica) 632, 2. J. Velďáková (Dukla B. Bystrica) 602, 3. Baňovičová (UK Bratislava) 580
výška: 1. Dunajská (Dukla B. Bystrica) 180, 2. Zavilinská (Junior Holič) 177, 3. Kažimirová (UK Bratislava) 165
4x200 m: 1. Spartak Dubnica 1:45,82, 2. Dukla B. Bystrica 1:41,64, 3. ŠOG Nitra nedobehli

muži
60 m: 1. Volko (Hraj na tie nohy Bratislava) 6,65, 2. Bujna (UK Bratislava) 6,68, 3. Veszelka (Dukla B. Bystrica) 6,89
1500 m: 1. Matúš Talán (Stavbár Nitra) 4:02,86, 2. Borovka 4:03,07, 3. Mazúch (obaja ŠOG Nitra) 4:03,64
60 m prek.: 1. Drozda (UK Bratislava) 8,29, 2. Šuba (Stavbár Nitra) 8,40, 3. Bician (Atletika Bratislava) 8,45
diaľka: 1. Veszelka (Dukla B. Bystrica) 728, 2. Bician (Atletika Bratislava) 678, 3. Benda (Stavbár Nitra) 664
výška: 1. Bubeník (Dukla B. Bystrica) a Edgar Rivera (Mex. - mimo poradia) obaja 224, 3. Beer (Stavbár Nitra) 218, 4. Kalafus (Atletika Bratislava) 205
4x200 m: 1. Dukla B. Bystrica B 1:36,55, 2. ŠOG Nitra 1:36,69, 3. STU Bratislava 1:36,79

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info