Na JBL Jump Feste v Košiciach aj Ján Volko

Pridané: 23.8.2017 23:00:00

23 August 2017

Košice 23. augusta - Súčasťou 2. ročníka JBL Jump Fest Košice bude nová šprintérska súťaž na 50 yardov (47,52 m). Jedným z najväčších lákadiel pre fanúšikov bude jeden z najlepších slovenských atlétov súčasnosti Ján Volko.

Na JBL Jump Feste v Košiciach aj Ján Volko

Zaujímavosťou je, že Volko sa na podujatí zúčastnil aj vlani, vtedy však ešte nebol pre verejnosť príliš známy. Tentoraz bude patriť k najväčším "ťahákom" podujatia, ktoré je inšpirované takzvanými street athletics projektami v Manchestri a Bostone. Majster Európy do 23 rokov v behu na 200 metrov sa nielen aktívne zapojí do šprintérskej časti, ale podporí aj vznikajúci projekt žiackeho dvojboja v šprinte a v skoku do diaľky, ktorý bude tiež súčasťou 2. ročníka JBL Jump Festu.

Hlavným dňom súťaže bude streda 6. september. Žiakom, ktorých nominujú ZŠ Košického kraja, budú patriť športoviská od 9.00 do 13.00. Popoludní sa predstavia pretekári v mládežníckych kategóriách a dianie pred hlavnou súťažou vyplnia pretekári v národnom programe. Hlavný program, v ktorom sa predstaví 16 atlétov v štyroch kategóriách, bude prebiehať od 17.00 do 19.00 hod. Špecifikom súťaže bude nasadenie všetkých elitných atlétov do jednej skupiny, čo zvýši jej atraktivitu. JBL Jump Fest spestrí opäť aj súťaž tímov Česko-Slovensko vs. Európa.

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info