Lucia Hrivnák Klocová končí s kariérou, čaká prírastok do rodiny

Pridané: 20.9.2017 23:30:00

20 September 2017

Štvornásobná olympionička a bronzová z ME 2010 v behu na 800 metrov Lucia Hrivnák Klocová končí s vrcholovou kariérou. Čaká totiž prírastok v rodine, bude však ešte behať a venovať sa trénovaniu mládeže. Oznámila to v stredu na tlačovej konferencii v Národnom športovom centre (NŠC).

Lucia Hrivnák Klocová končí s kariérou, čaká prírastok do rodiny

"Mám dve správy, jedna je pre atletiku horšia, jedna lepšia. Pre mňa sú v podstate obe úplne novinkou," uviedla Hrivnák Klocová a pokračovala: "Jedna je, že naša rodinka sa bude rozrastať, mám už Adamka, čakám druhé miminko, takže som sa rozhodla, že prebiehajúcu sezónu predčasne ukončím. Táto skutočnosť, aj vzhľadom na tohtoročné zdravotné problémy, vyústila do druhej správy, že ukončím aj moju niekoľkoročnú kariéru, aspoň pokiaľ ide o rýchlu dráhovú atletiku."

Úspešnú kariéru Lucie Hrivnák Klocovej niekoľkými faktami pripomenul Alfonz Juck: "Lucia absolvovala vyše 150 osemstoviek, vyše 50 štvorstoviek, vyše 25 tisícpäťstoviek, sem-tam nejakú šesťstovku-tisícku, zlepšila slovenské rekordy. Je držiteľkou piatich najdôležitejších medailí, štyri sú mládežnícke a tá najcennejšia bronzová je z majstrovstiev Európy 2010 v Barcelone, aj keď ju získala dodatočne, ale predsa. Unikátnych je aj 21 výkonov pod dve minúty."

Štvornásobná účastníčka olympijských hier reprezentovala Slovensko v Aténach 2004 (800 m – 19. miesto), v Pekingu 2008 (11. miesto), Londýne 2012 (5. miesto) a Riu de Janeiru 2016 (28. miesto). Na svojom konte má 86 reprezentačných štartov. Svoju prvú medailu z vrcholových podujatí získala na juniorských MS v Čile, kde obsadila v behu na 800 m 3. miesto. Hranicu dvoch minút v behu na 800 m prekonala prvý raz na Zlatej tretre v Ostrave 2007 druhým miestom za 1:59,88 min. V behu na 1500 m je slovenskou rekordérkou časom 4:02,99 v semifinále na OH 2012 v Londýne, kde vo finále skončila piata.

Prírastok do rodiny Hrivnák-Klocovej by mal prísť na svet 1. apríla. "Je to úsmevné, keď som sa tento termín dozvedela. Po materskej dovolenke budem naďalej behať, chcem sa dostať do formy. Beh je vo mne tak zafixovaný, že bez neho by som nevedela žiť. Ale behať len bez cieľa, to by mi nešlo. Neviem však, či to bude o pol roka, o rok, dva. Určite už viem, že tretry si neobujem, nechcem krúžiť na dráhe. Budem sa ale chcieť opäť niekde ukázať. Nebude to však polmaratón, ani maratón. Na trati sa budem pohybovať od päť do pätnásť kilometrov. To bude fajn. Aj spálim nadbytočný tuk, prevetrám sa. Desať kilometrov zvládnem aj s kočíkom," dodala Hrivnák Klocová, ktorá sa v súčasnosti venuje aj tréningu 30-člennej mládežníckej prípravky v Martine: "Baví ma to. Deti ma poznajú, majú vo mne vzor, radi chodia na tréningy."

Pretekársku kariéru odštartovala Hrivnák Klocová v r. 1996 v AK ZŤS Martin (tréner Milan Nemeček), v rokoch 1999 – 2006 pokračovala v Slávii UK Bratislava, teraz je opäť v AK ZŤS Martin. Od roku 2000 je členkou Národného športového centra. Jej trénerom je od roku 1999 Pavel Slouka: "Veľmi ma teší to, čo Lucia za takmer dvadsať rokov v slovenskej reprezentácii dosiahla. Musím jej za to vysloviť veľké poďakovanie. Boli chvíle ťažké, príjemné a šťastné, ale to prináša každá tréningová práca. Dúfam, že dnešným dňom nekončí naša spolupráca a bude pokračovať v jej tréningovej práci s mládežou."

Jednej z najlepších slovenských bežkýň v histórii slovenskej atletiky sa na tlačovej konferencii poďakovali za úspešnú reprezentáciu prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, riaditeľ NŠC Boris Čavajda a predstaviteľ spoločnosti Top Atletics Alfonz Juck. Slovenský atletický zväz pripravuje rozlúčku v novembri 2017 na vyhlásení Atlét roka.

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info