Kuzminová sa vďaka ďalšiemu striebru zaradila medzi legendy

Pridané: 15.2.2018 11:39:47

15 Február 2018

Anastasia Kuzminová sa vďaka zisku ďalšej striebornej medaily zaradila medzi najúspešnejšie biatlonistky vôbec. Z olympiád má už päť medailí - dve zlaté a tri strieborné. V historickom poradí najlepších biatlonistiek je na štvrtom mieste.

Kuzminová sa vďaka ďalšiemu striebru zaradila medzi legendy

Slovenská biatlonistka získala na ZOH v Pjongčangu striebornú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km. Úspech slovenského biatlonu umocnila na 5. mieste Paulína Fialková. Olympijskou víťazkou sa stala Švédka Hanna Öbergová. Kuzminová, ktorá bola strieborná aj v stíhačke, za ňou zaostala 24,7 sekundy, bronzová Nemka Laura Dahlmeierová o 41,2 sekundy. Piatu Paulínu Fialkovú (+1:02,3) delilo od bronzu 21,1 sekundy.

"Dnes nám počasie prialo, menej fúkalo, čiže podmienky boli viac-menej dobré. Bežalo sa mi výborne, lyže som mala vynikajúco pripravené. Dve strelecké chyby na mňa nie sú zlé. Dá sa povedať, že som predviedla výkon, ktorého som vo vytrvalostných pretekoch schopná. Pred posledným výstrelom ma trochu postihla neistota. Vedela som, že je to rozhodujúca chvíľa, preto som ho odložila. Dala som si čas na ďalší nádych - výdych, aby som ten terč trafila," povedala Kuzminová pre RTVS ešte počas pretekov.

"Podľa mňa som podala super výkon. Začala som síce s jednou chybou, ale nevzdala som to, bojovala som ďalej. Snažila som sa ukázať to, čo viem. Myslím si, že sa mi to aj podarilo. Jedna chyba určite zamrzí, zrejme to ešte dlho pretrvá, ale aj tak som spokojná. Krátko pred prvým štartom som bola chorá, takže som ani nedúfala v takéto dobré výsledky. Som vďačná za to, čo sa mi podarilo predviesť," skonštatovala P. Fialková

"Výsledky hovoria za všetko, je to obrovský úspech pre slovenský biatlon - dve dievčatá máme v Top 5. Kuzminová je strieborná a Fialková tiež ukázala výbornú formu. Je to úžasný deň nielen pre náš biatlon, ale i celý slovenský šport," vyhlásil prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Tomáš Fusko.

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info