Keňan Biwott a Maďarka Kácserová s traťovými rekordmi v Trebaticiach

Pridané: 30.7.2017 22:01:39

30 Júl 2017

Trebatice 30. júla (TASR) - Deviaty ročník Memoriálu Petra Minárecha v cestnom behu na 10 km mal v Trebaticiach kvalitné aj početné obsadenie. Napriek tridsaťstupňovému teplu a nepríjemnému protivetru podčiarkli výbornú úroveň oba nové rekordy na súčasnej trati so zvlneným profilom.

Keňan Biwott a Maďarka Kácserová s traťovými rekordmi v Trebaticiach

Kategóriu mužov vyhral popredný kenský vytrvalec Wycliffe Kipkorir Biwott a zo žien bola najrýchlejšia štrnásťnásobná majsterka Maďarska v behoch na dlhé trate Zita Kácserová.

V 133-člennom pelotóne desiatkarov, doteraz najpočetnejšom v MPM, udávali tón favorizovaní Keňania. Víťaz Wycliffe Kipkorir Biwott však preťal cieľovú métu po dlhom sóle rekordným časom 31:16 min. Ten predošlý (31:33 min) mal vo vlastníctve od júla 2014 jeho krajan Charles Cheruiyot Toroitich. Biwottovi sa darí aj v dlhších behoch, vlani vyhral maratón v Záhrebe. V Trebaticiach sa predstavil premiérovo. "Ak mi do toho nič nepríde, budúci rok sa sem veľmi rád vrátim na obhajobu prvenstva," prezradil v tlačovej správe.

Medzi ženami triumfovala Kácserová, účastníčka amsterdamských ME 2016 v behu na 3000 m cez prekážky a držiteľka hetriku z posledných kapitol Národného behu Devín – Bratislava. "Na tieto pekné vidiecke preteky v uliciach Trebatíc som sa vrátila po troch rokoch. Výborní diváci okolo celého okruhu nás neustále povzbudzovali aj občerstvovali. Tiež majú malý podiel na mojom novom rekorde tamojšej desiatky," povedala.

Starosta Trebatíc a gestor pretekov Juraj Valo pri dekorovaní laureátov skonštatoval: "Úprimne ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek dielom prispeli k úspešnému priebehu bežeckého predpoludnia. Už deviaty raz bolo venované pamiatke nášho dlhoročného telovýchovného nadšenca Petra Minárecha, začiatkom augusta 1981 spoluzakladateľa pôvodnej Trebatickej desiatky."

Výsledky
absolútne poradie mužov (cesta, 10 km): 1. Wycliffe Kipkorir Biwott 31:16 min – nový traťový rekord, 2. Karim Kwemoi (obaja Keňa/Benedek Team) 32:24, 3. Marek Hladík (SR/AŠK Slávia Trnava) 32:49
absolútne poradie žien (cesta, 10 km): 1. Zita Kácserová (Maď./Benedek Team) 37:32 min – nový traťový rekord, 2. Veronika Zrastáková (SR/ŠK ŠOG Nitra) 37:55, 3. Lucia Janečková (SR/BMSC Bratislava) 38:09

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené.

Táto stránka používa cookies. Viac info