Fenomenálny Volko prekonal v priebehu hodiny slovenský rekord na 60m hneď dvakrát!

Pridané: 4.3.2017 21:10:30

04 Marec 2017

Ján Volko získal striebornú medailu na HME v Belehrade! Senzačných 6,58s a ďalší nový slovenský rekord!

Fenomenálny Volko prekonal v priebehu hodiny slovenský rekord na 60m hneď dvakrát!

Slovenský reprezentant Ján Volko (BK HNTN Bratislava) obsadil vo finále behu na 60 m na halových majstrovstvách Európy v atletike v Belehrade senzačné druhé miesto v slovenskom rekorde 6,58 sekundy. Vlastné maximum 6,62 zo semifinále zlepšil o 4 stotiny. Volko bol prvý Slovák vo finále najkratšieho šprintu na vrcholnom svetovom či európskom podujatí.

„Nenachádzam slová, neviem, čo povedať. Toto som naozaj nečakal. Do Belehradu som prišiel s cieľom postúpiť do semifinále a teraz odchádzam domov so striebornou medailou," vravel natešený, no mierne prekvapený Ján Volko bezprostredne po finálovom behu.

„Je to neuveriteľné! Asi mi to vyšlo preto, lebo som nemal zbytočne veľké očakávania. Získal som striebro, dvakrát som zlepšil slovenský rekord. Ďakujem Bohu, že mi daroval takýto talent."

Pre 20-ročného študenta informačných technológií na STU v Bratislave je to životný úspech a pre slovenskú atletiku štvrtá medaila z halových ME v ére samostatnosti. Zlato získal v Birminghame 2007 guliar Mikuláš Konopka, striebro teraz Volko a dva bronzy má v zbierke trojskokanka Dana Velďáková z Turína 2009 a Paríža 2011.

Volko predviedol v belehradskej Kombank aréne tri skvelé šesťdesiatky. V rozbehoch dosiahol piaty najlepší čas 6,68 a len o stotinu zaostal za svojím osobným rekordom. V semifinále bol zo všetkých celkovo tretí v slovenskom rekorde 6,62, keď predošlé maximum 6,65 Ľuboša Chochlíka z 31. januára 1987 v Jablonci zlepšil o 3 stotiny.

Vo finále potom ako prvý Slovák v histórii pokoril hranicu 6,60, ba jeho čas je najlepší (spolu s Františkom Ptáčníkom) v celom bývalom Československu.

Volkov cieľ na HME v Belehrade bol skromný, chcel sa len dostať do semifinále. Napokon získal úplne senzačne striebornú medailu. Finále bolo dramatické, štart sa neustále odďaľoval. Keď sa konečne podaril, štartér šprintérov vrátil a nasledovala diskvalifikácia jedného z medailových adeptov Brita Robertsona za predčasný pohyb v blokoch.

Ďalší štart už vyšiel a hoci Volkovi nie najlepšie, s prehľadom si došprintoval pre striebornú medailu za hlavným favoritom Britom Richardom Kiltym, obhajcom zlata z Prahy 2015

Zdroj: SITA

Táto stránka používa cookies. Viac info