Fantastický výkon Richarda Vargu: V Austrálii hneď dve pódiové umiestnenia!

Pridané: 17.3.2017 16:43:58

17 Marec 2017

Richardovi Vargovi patrí skvelé druhé miesto po prvom dni trojdňových pretekov v rámci nového atraktívneho formátu triatlonovej Super League v austrálskom Hamilton Islande.

Fantastický výkon Richarda Vargu: V Austrálii hneď dve pódiové umiestnenia!

Varga v tzv. triple mixe pozostávajúcom z troch etáp v rýchlom slede s výrazne skrátenými objemami oproti tradičnými pretekom (300 m plávanie, 6 km na bicykli a 2 km beh) nazbieral 18 bodov, o 2 menej ako aktuálny líder Richard Murray z Juhoafrickej republiky. Tretia priečka patrí Austrálčanovi Ryanovi Bailiemu, na štvrtom a šiestom mieste sú favorizovaní Španieli - úradujúci majster sveta Mario Mola a päťnásobný svetový šampión Javier Gómez. Až predposledná 22. priečka patrí úradujúcemu a tiež dvojnásobnému olympijskému víťazovi Alistairovi Brownleemu z Veľkej Británie.

V piatok sa na Hamilton Islande v austrálskom štáte Queensland začalo súťažiť klasickým poradím športov v triatlone, čiže plávanie - cyklistika - beh, a víťazom 1. etapy sa stal Austrálčan Jake Birthwistle. Druhú etapu v poradí beh - cyklistika - plávanie ovládol najlepší plavec medzi triatlonistami Varga a v tretej etape v kombinácii cyklistika - plávanie - beh triumfoval Murray pred Vargom, ktorý zaostal o 13 sekúnd. V súčte piatkových troch etáp sa 28-ročný slovenský reprezentant vyšvihol na druhé miesto.

"Sen sa stal skutočnosťou. Je to neopísateľný pocit. Po mnohých rokoch a tisíckach hodín tréningu som sa konečne ocitol na pódiu," vyznal sa z pocitov Richard Varga na svojom facebookovom profile. K svojmu triumfu v druhej časti triple mixu, ktorá sa končila obľúbeným plávaním, vo videu zverejnenom na oficiálnom webe pretekov superleaguetriathlon.com, poznamenal: "Na začiatku cyklistickej časti som mal kolíziu s Javim Gómezom, musel som si potom dávať pozor pri riadení. Vo vode som však šiel naplno. Vedel som, že je to moja najväčšia zbraň a podarilo sa mi to aj využiť."

V sobotu ráno budú inauguračné pozývacie preteky pre 23 najlepších svetových triatlonistov pokračovať cyklistickou časovkou na 6 km a popoludní na základe rozdielov z časovky sa pretekári predstavia v päťkombinácii plávanie - beh - plávanie - cyklistika - beh. Bude to na rovnakých "šprintérskych" objemoch ako v piatok, teda 300 m vo vode, 6 km na bicykli a 2 km po vlastných. Napokon v nedeľu čaká na aktérov záverečná eliminácia - absolvujú opäť tri super krátke triatlony /300 m - 6 km - 2 km/ s 10-minútovou pauzou. Z prvého do druhého kola postúpi 15 najlepších, z druhého do finálového tretieho kola už len desiatka. Z nej vzíde víťaz pilotného projektu Super League Triathlon.

V hre budú aj zaujímavé finančné čiastky. Víťazná odmena činí 100 000 austrálskych dolárov, druhý v celkovom poradí dostane 50 000 AUD a tretí 25 000 AUD. Za desiate miesto sa bude odmeňovať 2500 AUD. Nezvyčajné trojdňové triatlonové zápolenie vymyslel Austrálčan Chris McCormack, viacnásobný medailista z najvýznamnejších a najťažších svetových triatlonových pretekov a víťaz Havajského Ironmana z rokov 2007 a 2010.

Výsledky - Triathlon Super League - Hamilton Island (Aus.):

Triple mix - piatok:

1. etapa (plávanie - cyklistika - beh): 1. Jake Birtwistle (Aus.) 21:24 min, 2. Mario Mola (Šp.) +1 s, 3. Richard Murray (JAR) +3,...8. Richard Varga (SR) +21
2. etapa (beh - cyklistika - plávanie): 1. Richard Varga (SR) 22:37 min, 2. Andrea Salvisberg (Švaj.) +1 s, 3. Igor Poľanskij (Rus.) +7
3. etapa (cyklistika - plávanie - beh): 1. Richard Murray (V. Brit.) 22:34 min, 2. Richard Varga (SR) +13, 3. Ryan Bailie (Aus.) +14

Celkové poradie po 1. dni: 1. Richard Murray (V. Brit.) 20 bodov. 2. Richard Varga (SR) 18, 3. Ryan Bailie (Aus.) 16, 4. Mario Mola (Šp.) 15, 5. Alessandro Fabian (Tal.) 14, 6. Javier Gómez (Šp.) 13,...22. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1

Text: SITA Foto: SITA/AP

Táto stránka používa cookies. Viac info