Ďurec prišiel o ME, zradila ho achilovka

Pridané: 7.12.2017 22:00:00

07 December 2017

Slovenskú výpravu na 24. majstrovstvách Európy v krose v x-bionic® sphere v Šamoríne postihla citeľná strata. V nedeľu 10. decembra sa na štart súťaže mužov na 10,18 km pre zranenie achilovky nepostaví líder tímu a štvornásobný majster Slovenska v krose Peter Ďurec. O jeho absencii na ME informoval šéftréner dlhých behov Slovenského atletického zväzu Pavel Kováč.

Ďurec prišiel o ME, zradila ho achilovka

"Žiaľ, bolesť achilovky, hoci som v to veľmi dúfal, neprešla," povedal sklamaný 25-ročný vytrvalec UMB Banská Bystrica. "Najprv som plával a jej stav sa trochu zlepšil, čo mi ešte dávalo nádej. Keď som však začal behať, znova sa to zhoršilo. Noha ma občas bolí aj pri chôdzi na rovine, o behu do schodov ani nehovoriac. V nedeľu by som v súčasnom stave mohol nanajvýš len klusať, nie štartovať na majstrovstvách Európy," uviedol Ďurec v tlačovej správe Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Študent medicíny na Karlovej univerzite v Prahe je v poradí už piaty slovenský bežec, ktorému sen o štarte na ME v krose v Šamoríne prekazilo zranenie. Z rovnakého dôvodu z predbežnej nominácie postupne vypadli aj Alexandra Štuková, Zuzana Durcová, Eva Slančíková a Jaroslav Szabo.

AKTUALIZOVANÁ NOMINÁCIA SR NA ME V KROSE V ŠAMORÍNE (10. 12. 2017)
MUŽI (3): Jozef Urban (TJ Obal servis Košice), Richard Varga (Slávia STU Bratislava), Tibor Sahajda (TJ Obal servis Košice)
ŽENY (3): Silvia Schwaiger (Jogging klub Dubnica), Kristína Néč-Lapinová (Zdravie v pohybe Lučatín), Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica n/V.)
ŽENY DO 23 ROKOV (2): Lucia Janečková (BMSC Bratislava), Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra)
JUNIORI (4): Miroslav Borovka (ŠK ŠOG Nitra), Jakub Kopiar (AC Malacky), Matúš Verbovský (AK Atléti BS Banská Štiavnica), Kristián Jánošík (AK Atléti BS Banská Štiavnica)
JUNIORKY (3): Lucia Beláková (AFK Nové Mesto n/V.), Sofia Debnáriková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Alexandra Zavadská (MKŠS Kysucké Nové Mesto)
MIEŠANÁ ŠTAFETA (4+2): Kristína Hegedüsová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Katarína Beľová (AK ZŤS Martin), Jozef Repčík (BK HNTN Bratislava), Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava), náhradníci: Lucia Vlčáková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Peter Kováč (Slávia STU Bratislava)
REALIZAČNÝ TÍM: Martin Pupiš (vedúci výpravy), Pavel Kováč (technický vedúci výpravy), MUDr. Peter Urbán (lekár), Pavol Madár (tréner), Ján Bötcher (tréner), Milan Slivka (tréner), Dušan Valent (tréner), Róbert Petro (tréner), Pavol Michalčík (tréner)

Zdroj: TASR

Táto stránka používa cookies. Viac info