Diamantová liga v Paríži: Výsledky

Pridané: 2.7.2017 06:49:01

02 Júl 2017

Paríž 1. júla - Nijel Amos z Botswany triumfoval v behu na 800 m na podujatí Diamantovej ligy v Paríži časom 1:44,24 min pred dvojicou Keňanov Kipyegon Bett, Ferguson Cheruiyot Rotich.

Diamantová liga v Paríži: Výsledky

Vo výške uspel Katarčan Mutas Essa Barschim, ktorý ako jediný prekonal hranicu 235 cm. Po štyroch zo siedmich pretekov vedie Barschim v celkovom poradí so ziskom 32 bodov.

Súťaž v skoku o žrdi sa stala korisťou Američana Sama Kendricksa, ktorý zvíťazil pred Francúzom Renaudom Lavilleniom a Kanaďanom Shawnom Barberom. Rovnaké je aj celkové poradie po troch pretekoch.

Na ženskej stovke bola najrýchlejšia Jamajčanka Elaine Thompsonová v čase 10,91 s. Na druhom mieste skončila Marie-Josee Ta Louová z Pobrežia Slonoviny a dostala sa na čelo priebežného poradia disciplíny.

Diamantová liga v Paríži - výsledky:
muži:
110 m prek.: 1. Ronald Levy (Jam.) 13,05 s, 2. Andrew Pozzi (V.Brit.) 13,14, 3. Garfield Darien (Fr.h) 13,15
celkovo (po 4 zo 7 pretekov): 1. Orlando Ortega (Šp.) 22, 2. Sergej Šubenkov (Rus.) 22, 3. Pozzi 12
200 m: 1. Ramil Gulijev (Tur.) 20,15 s, 2. Churandy Martina (Hol.) 20,27, 3. Rasheed Dwyer (Jam.) 20,45
celkovo (po 3 zo 7 pretekov): 1. Ameer Webb (USA) 16, 2. Martina 10, 3. Noah Lyles (USA) a Andre De Grasse (Kan.) po 8
800 m: 1. Nijel Amos (Botsw.) 1:44,24 min, 2. Kipyegon Bett (Keňa) 1:44,36, 3. Ferguson Cheruiyot Rotich (Keňa) 1:44,37
celkovo (po 3 zo 7 pretekov): 1. Bett 22, 2. Robert Biwott (Keňa) a Rotich po 12
3000 m: 1. Muktar Edris (Eti.) 7:32,31 min, 2. Ronald Kwemoi (Keňa) 7:32,88, 3. Yomif Kejelcha (Eti.) 7:33,37
celkovo (po 3 z 5 pretekov): 1. Kejelcha 19, 2. Kwemoi 15, 3. Edris 11
výška: 1. Mutas Essa Barschim (Katar) 235 cm, 2. Bohdan Bondarenko (Ukr.) 232, 3. Madschd Eddin Ghasal (Sýria) 232
celkovo (po 4 zo 7 pretekov): 1. Barschim 32, 2. Robert Grabarz (V.Brit.) a Bondarenko po 14
žrď: 1. Sam Kendricks (USA) 582 cm, 2. Renaud Lavillenie (Fr.) 562, 3. Shawn Barber (Kan.) 562
celkovo (po 3 zo 7 pretekov): 1. Kendricks 24, 2. Lavillenie 21, 3. Barber 16
trojskok: 1. Christian Taylor (USA) 17,29 m, 2. Will Claye (USA) 17,18, 3. Max Hess (Nem.) 17,07
celkovo (z 3 po 5 pretekoch): 1. Taylor 24, 2. Alexis Copello (Azer.) 15, 3. Claye 14

ženy:
100 m: 1. Elaine Thompsonová (Jam.) 10,91 s, 2. Marie-Josee Ta Louová (P.Slon.) 10,96, 3. Blessing Okagbare-Ighoteguonorová (Nig.) 11,09
celkovo (po 3 zo 7 pretekov): 1. Ta Louová 20, 2. Thompsonová 16, 3. Michelle-Lee Ahyeová (Trin. a Tobago) 11
400 m: 1. Novlene Williamsová-Millsová (Jam.) 51,03 s, 2. Courtney Okolová (USA) 51,19, 3. Shericka Jacksonová (Jam.) 51,91
celkovo (po 3 z 7 pretekov): 1. Williamsová-Millsová 20, 2. Oľga Semljaková (Ukr.) a Natasha Hastingsová (USA) po 15
1500 m: 1. Sifan Hassanová (Hol.) 3:57,10 min, 2. Faith Chepngetich Kipyegonová (Keňaa) 3:57,51, 3. Gudaf Tsegayová (Etió.) 3:59,55
celkovo (po 3 zo 7 pretekov): 1. Hassanová 16, 2. Kipyegonová 15, 3. Angelika Cichocká (Poľ.) 11
3000 m prek.: 1. Beatrice Chepkoechová 9:01,69 min, 2. Hyvin Kiyengová 9:06,00, 3. Celliphine Chepteek Chespolová (všetky Keňa) 9:07,54
celkovo (po 3 z 5 pretekov): 1. Kiyengová a Chepkoechová po 15, 3. Ruth Jebetová (Bahr.) 11
guľa: 1. Li-ťiao Kung (Čína) 19,14 m; 2. Anita Mártonová (Maď.) 18,48, 3. Julia Leanžuková (Bielorus.) 18,28
celkovo (po 4 z 5 pretekov): 1. Mártonová 25, 2. Kung 24, 3. Leanžuková 16

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené.

Táto stránka používa cookies. Viac info