Bolt ľutuje len to, že nezabehol 200 m do 19 sekúnd

Pridané: 19.1.2018 09:05:51

19 Január 2018

Jeho svetový rekord z majstrovstiev sveta 2009 v Berlíne má hodnotu 19,19 sekundy. Päť mesiacov po tom, ako na svetovom šampionáte v Londýne ukončil kariéru, stále neľutuje, že to urobil.

Bolt ľutuje len to, že nezabehol 200 m do 19 sekúnd

Neľutuje ani zlé dni svojej športovej kariéry, keď sa mu nedarilo podľa predstáv. „Verím, že všetko v živote sa deje z nejakého dôvodu, takže sa nevraciam k pretekom, ktoré som prehral," povedal Bolt v rozhovore pre Yahoo Sport pri pokerovom turnaji na Bahamách.

Jeden nesplnený sen však má. „Jediná vec, ktorú som naozaj chcel a ktorá sa nestala, bolo zabehnúť dvojstovku pod devätnásť sekúnd. To je jediné, čo je mi naozaj ľúto. Keď som bol malý, myslel som si, že je to možné. Možno sa to nikdy nestane. Som presvedčený, že som bol jediný, kto to mohol dokázať. Ale nevyšlo to," uviedol Bolt.

Tridsaťjedenročný Jamajčan sa teraz chystá na marcový futbalový test v bundesligovej Borussii Dortmund. Osemnásobný olympijský šampión neľutuje, že s atletikou skončil.

"Atletika mi nechýba, bol to pre mňa správny čas skončiť. Dosiahol som všetko, čo som chcel. Možno mi to bude chýbať, keď sa zase začnú mítingy a ja tam nebudem, ale nemyslím si to. Teraz môžem cestovať, kamkoľvek sa mi zapáči, a mám čas na viac vecí, ktoré chcem robiť, "vyhlásil.

Okrem iného ponúkol pomocnú ruku prezidentovi medzinárodnej atletickej federácie IAAF Sebastianovi Coeovi pri propagácii atletiky. Často dostáva otázku, aká bude budúcnosť atletiky po odchode veľkých hviezd.

„Skončil som v rovnakej chvíli ako Mo Farah, takže to sú dve veľké mená, ktoré treba nahradiť. Bude to ťažké," pripomenul Bolt, že britský štvornásobný olympijský víťaz v behu na 5000 a 10 000 metrov prešiel z dráhy na cestu.

Teraz je to podľa Bolta na mladých atlétoch. „Vždy som im hovoril, že sa navždy nemôžu spoliehať na mňa alebo ďalšie veľké hviezdy. Potrebujeme všetkých mladých pretekárov, aby sa spojili a prinútili ľudí sledovať tento šport," uviedol.

Napriek svojej hviezdnej atletickej kariére sa Bolt celý život drží zásady, ktorú mu vštepovali jeho rodičia. K ľuďom okolo neho sa správa s rešpektom.

„Rodičia by sa na mňa strašne nahnevali, keby som niekedy prejavil nedostatok rešpektu k ľuďom okolo seba. Na to som vždy myslel," dodal Bolt.

Táto stránka používa cookies. Viac info